Başhekim Lakadamyalı: Randevusuz gelmeyin

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Lakadamyalı, vatandaşlara uyarıda bulundu. Yaşanılan süreçte sadece MHRS üzerinden hasta kabulü aldıklarını belirten Lakadamyalı, hastaların refaketçilerinin de hastaneye gelmemelerini, yada dışarı da beklemeleri ricasında bulundu

Başhekim Lakadamyalı: Randevusuz gelmeyin

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı,  coronavirüsle  mücadelede  normalleşme sürecine girildiği şu günlerde vatandaşlardan kendi sağlıkları için Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni (MHRS) kullanarak  sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını istedi.

 

SALGIN BİTMEDİ SADECE KONTROL ALTINDA
Koranavirüsün, sosyal mesafenin dikkat edilmediği yerlerde  ve kalabalık ortamlarda yayıldığına dikkati  çeken Prof. Dr. Lakadamyalı önemli açıklamalarda bulunarak vatandaşları uyardı. Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, “Pandemi süreci boyunca hastanemizde gerekli önlemleri alarak sağlık hizmetlerimizi yürüttük. Sağlık çalışanlarımızın özverili ve fedakar çalışmaları sonucunda 3 ay gibi bir dönemden sonra  ülke olarak normalleşme sürecine girdik. Pandemi süreci henüz bitmiş değil sadece kontrol altındadır. Bu yüzden tedbirin ve disiplinin devam etmesi gerekmektedir. Bu kapsamda  

KENDİNİZ VE BAŞKALARIN SAĞLIĞI İÇİN RANDEVU ALIN! 
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bizler de  Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği takvim çerçevesinde normalleşme sürecinde adım adım ilerlemekteyiz. Tesisimizde hastalarımız, hasta yakınları ve çalışanlarımızın güvenliği için bir takım tedbirler almaktayız. Sağlık Bakanlığımızın tedbirleri kapsamında sizlerinde sağlığı için sadece  Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden hasta kabulü yapıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın azami gayret göstermesini önemle rica ediyorum. Acil durumlar dışında polikliniklerimizde randevusuz hasta bakılmamaktadır. Randevu alanların aldıkları saatten 15  dakika önce hastanede bulunmaları yeterlidir. Bir de mümkün mertebe hastalarımızın  refakatçi eşliğinde hastaneye gelmemelerini, gelen refakatçilerin ise hastane binası dışında hastalarını beklemelerini önemle rica ediyoruz. 

MASKE TAKMAK ZORUNLU
Muayene olmak için polikliniğimize gelen vatandaşlarımızın  maske takması ise  zorunludur. Lütfen muayenenizi olurken tedbiri elden bırakmayalım. Sosyal mesafe ve el hijyeni kurallarına uymayı gerekli önlemleri  almayı unutmayalım. Bizler sizlerin sağlığı için burada olmaya devam edeceğiz.  Unutmayın ki  tedbir ve önlem de hayat kurtartır” diyerek sözlerini noktaladı.