Alanya Belediyesi anıta dezenfeksiyon tüneli kurdu

Alanya Belediyesi tarafından Atatürk Heykeli önüne dezenfeksiyon tüneli kuruldu. Başkan Yücel, tünel önünde basın açıklaması yaptı.

Alanya Belediyesi anıta dezenfeksiyon tüneli kurdu

Alanya’da korona virüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor. Alanya Belediyesi’de çalışmalar kapsamında Atatürk Heykeli önündeki alana dezenfeksiyon tüneli kurdurdu.

“HERKESİN YANINDAYIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bakanlıklarımızın genelgelerine uygun olarak, vatandaşlarımızın ihtiyacına göre tüm önlemleri almaya çalışıyor ve alıyoruz. Yerel yönetim olarak tüm gayretimiz bu virüsün etkilerini ortadan kaldırmak. Hem sağlık açısından hem gıda açısından hem de ekonomik açıdan herkesin yanında olduğumuz bildirmek isterim.” dedi.

DEZENFEKSİYON TÜNELİ HİZMETTE

Vatandaşlar için dezenfeksiyon tünelinin hizmete açıldığını belirten Başkan Yücel, “Bakanlığımızın onayladığı tüneli sabah işe giden veya akşam işten çıkan vatandaşlarımız kullanacak. Kullanan vatandaşlarımız dezenfete olarak sağlıklı bir şekilde günlük hayatlarını devam ettirebilecekler. Dezenfeksiyon tünelini kendi imkanlarımızla Çevre Kontrol Müdürlüğü tarafından yapıldı ve hizmete sunuldu. “ şeklinde konuştu.

TÜM SOKAKLAR İLAÇLANACAK

Başkan Yücel son olarak, “Alanya’daki tüm sokakların tek tek temizliyor ve dezenfekte ediyoruz. Yarından itibaren sabahın erken saatlerinde büyük araçlarımız sokağa çıkacak ve her yeri tek tek ilaçlayacak.” diyerek sözlerini noktaladı.